Summer~Holiday
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


~RPG~
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O cafeluţă xD

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Kristine

Kristine


Mesaje : 44
Data de înscriere : 20/08/2010

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptyVin Aug 20, 2010 7:06 am

-Nu, nu multumesc! am spus oftand scurt. Am mai luat cateva guri de cafea dupa care mi-am pus gentuta pe masa.
-Si...mmm, cat costa cafeaua? o intreb scotand cateva bacnote din geanta.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptyVin Aug 20, 2010 7:13 am

-Ah stati!Costa doar doua monede de 200 de yeni.spun speriata stiind ca bacnotele inseamna foarte mult in yeni.
Sus In jos
Kristine

Kristine


Mesaje : 44
Data de înscriere : 20/08/2010

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptyVin Aug 20, 2010 7:16 am

I-am dat o bacnota de 1000 de yeni.
-Pastreaza restul, oricum nu am schimbat! spun sprijinindu-mi capul in mana stanga.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptyVin Aug 20, 2010 7:18 am

-O-ok!spun uimita de bacnota cea mare.Uite!spun zambind dandu-i totusi restul inapoi.
Sus In jos
Kristine

Kristine


Mesaje : 44
Data de înscriere : 20/08/2010

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptyVin Aug 20, 2010 7:22 am

Am dat negativ din cap privind-o sfidator pe fata.
-Ce parte din "Pastreaza restul" nu ai inteles? am zis iritata privind-o pe cea din fata mea.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptyVin Aug 20, 2010 8:02 am

-Am zis totusi sa vi-l dau inapoi.spun un pic speriata de privirea fetei luand restul de pe masa si dandu-l sefului.
-Pot sa pleci acasa.spune el in semn ca mi-am terminat tura pe ziua de azi chiar daca durase putin.
M-am dus in vestiar unde m-am schimbat amintindu-mi de baiat fiind in celalalt vestiar.
-Ups.spun scriind pe o foaie ca ma intorc pentru tura de seara in caz ca se trezeste cat sunt plecata.Am plecat sefu'.spun iesind pe usa.
Sus In jos
Kristine

Kristine


Mesaje : 44
Data de înscriere : 20/08/2010

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptyVin Aug 20, 2010 8:04 am

Mi-am terminat si eu cafeaua iesind din cladire.
Am inceput sa merg pe trotuar privind drept inainte.
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 138
Data de înscriere : 20/08/2010

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 1:31 am

M-am trezit cu puţin timp înainte să se facă seară. Eram aşa de odihnit şi mi-era aşa de bine încât mi-am întins braţele căscând. Am văzut un bileţel ce era de la Yume şi l-am citit repede.
-Oare la cât începe tura de seară? M-am întrebat.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 1:37 am

-Am ajuns!Am ajuns!spun respirand greu intarziind din nou la munca deaorece nu m-am putut abtine sa nu ma uit la un anumit anime pana la capat.Te-ai trezit?l-am intrebat pe baiatul din celalalt vestiar dupa ce ma schimbasem
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 138
Data de înscriere : 20/08/2010

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 1:42 am

-Daaa . . .Am răspuns zâmbind satisfăcut. Lucrezi şi seara ?
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 1:49 am

-Nu intotdeauna dar sefu' a zis ca ca azi va lipsi o fata asa ca ii tin locul.
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 138
Data de înscriere : 20/08/2010

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 1:51 am

-Pfff, am spus oftând profund şi ciufulindu-mi părul.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 1:52 am

-Vrei sa te conduc la o masa ca sa servesti ceva?spun de parca ar fi un client nou.
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 138
Data de înscriere : 20/08/2010

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 1:56 am

-Eh, da, am spus indiferent dând din umeri şi începând să merg.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 2:00 am

-Ce ati dori sa va aduc?spun zambind asteptand sa imi zica.
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 138
Data de înscriere : 20/08/2010

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 2:02 am

-Poţi să nu mai vorbeşti aşa formal ? Am întrebat la rândul meu. Eh, păi, o cafea tare.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 2:11 am

-Ok ok,scuze.spun razand aducandu-i cafeaua.Altceva?
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 138
Data de înscriere : 20/08/2010

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 2:26 am

-Nimic. Merci, am spus zâmbind şi privind lichidul maroniu.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 2:29 am

-Ok.spun zambind si intorcandu-ma peste cinci minute asezandu-i o felie de tort pe masa.Din partea casei tort de fructe si vanilie.spun zambind.
Sus In jos
Revi

Revi


Mesaje : 114
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 27
Localizare : pe dincolo : >

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 2:30 am

Am intrat in cafenea, asezandu-ma la o masa,plictisita, in asteptarea chelneritei, pentru a-mi lua comanda.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 2:33 am

-Bun venit la cafeneaua noastra!Cu ce ati dori sa va servesc?spun auzid un nou client intrand dandu-mi seama ca e Yui.
Sus In jos
Revi

Revi


Mesaje : 114
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 27
Localizare : pe dincolo : >

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 2:36 am

-O, tu erai Yume? am intrebat-o uimita pe bruneta. Doh, ma rog... Sunt cam nervoasa asa ca am o comanda maricica. Fii atenta la mine.Vreau: un cappuccino mare, dublu, fara rom, 2 cafele, una tare, neagra si una mare cu lapte, un pahar de gin cu rom, si unul fara, un cocktail cu banane, cu alcool, o lamaie taiatta felii, o salata de fructe, un energizant si o bere la doza.
Clar?
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 2:40 am

Incercam sa scriu totul dar nu reusisem sa scriu chiar daca scriam cat de repede spuneam.
-Un cockatail cu banane,cu alcool si dupa acee venea parca lamaia taiata felii,dar de aici poti repeta ta rog?
Sus In jos
Eric

Eric


Mesaje : 138
Data de înscriere : 20/08/2010

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 4:07 am

I-am mulţumit cu întârziere lui Yume pentru tort şi apoi am ascultat amuzat comanda celeilalte fete în timp ce-mi savuram tortul.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 4:14 am

Reusisem sa imi dau seama ce isi dorea si m-am dus sa dau comanda celui de dupa tejghea uitandu-se ca la felul paispe'la cele doua foi pline cu comanda fetei
Sus In jos
Continut sponsorizat





O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O cafeluţă xD   O cafeluţă xD - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
O cafeluţă xD
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Summer~Holiday :: Oras :: Cafenea-
Mergi direct la: