Summer~Holiday
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


~RPG~
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O masa copioasa.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

O masa copioasa. Empty
MesajSubiect: O masa copioasa.   O masa copioasa. EmptyVin Aug 20, 2010 7:10 pm

-Am ajuns in sfrasit aici! spun eu intrand in bucatarie.
Era cam galbena asa ca imi acopar nitel ochii si ma uit la frigider si imi amintesc ca aveam si eu niste chestii de bagat acolo avand in vedere ca lada mea frigorifica nu mai suporta mult.
Imi las vesta cu care eram imbracat e un scaun,scot niste tacamuri si o frfurie si ma duc spre usa.
-Team cautat toata ziua nenorocito! vorbesc eu uitandu-ma prin bucatarie.
Ies din ea si ma duc spre camera mea,iau ce vroiam si ies din nou pe hol,cobor scarile si ma opresc brusc.
-Stai! Unde era bucataria? drapta sau stanga? spun eu dezamagita de memoria mea slaba.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

O masa copioasa. Empty
MesajSubiect: Re: O masa copioasa.   O masa copioasa. EmptyVin Aug 20, 2010 7:14 pm

Stateam in tocul bucatariei asteptandu-ma sa se intampla asa ceva.
-Aici uituco!spun razand.Hai ca si mie mie foame.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

O masa copioasa. Empty
MesajSubiect: Re: O masa copioasa.   O masa copioasa. EmptyVin Aug 20, 2010 7:20 pm

Ma indrept spre fata si ma uit putin in spate.
-STAI NITEL!!! Vrei sa spui ca...bucataria era la 100 de metri de scari? OH MAAAAAAAAI! imi zpun eu dezamagita si gandindu-ma sa ma duc maine la oftalmolog pentru un control pentru ca era clar ca nu mai vedeam bine.
Imi duc manacare din maini pe masa,ce trebuia pus in frigider il pun in frigider si scot o cutie de ramen,il pun intr-o oala,il las nitel putin la incalzit si apoi il mananc de parca nas mai fi manacat de un an.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

O masa copioasa. Empty
MesajSubiect: Re: O masa copioasa.   O masa copioasa. EmptyVin Aug 20, 2010 7:24 pm

-Tu stii ca aveam ratie de mancare nu?Adica ramen, ingrediente din care sa ne facem mancare sau sendvisuri si chestii dastea.Am aflat ieri.spun luandu-mi si eu o cutie de ramen peste care vars apa care o pusesem la incalzit cu vreo cinci minute in urma si lasand sa se raceasca.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

O masa copioasa. Empty
MesajSubiect: Re: O masa copioasa.   O masa copioasa. EmptyVin Aug 20, 2010 7:33 pm

-Aha.zic eu plictisit in timp ce "sorbeam" niste paste apoi scuip totul din gura.
-SI ACUM IMI SPUI???? tip eu ca o crizata la Yume zbarlindu-mi coada si aratand degetl amentiator spre ea.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

O masa copioasa. Empty
MesajSubiect: Re: O masa copioasa.   O masa copioasa. EmptyVin Aug 20, 2010 7:35 pm

-Pai daca nu am leusit sa te gasesc deloc.spun lasandu-mi urechile in jos si vorbind de parca as fi un copil certat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O masa copioasa. Empty
MesajSubiect: Re: O masa copioasa.   O masa copioasa. Empty

Sus In jos
 
O masa copioasa.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Uneori e buna o masa in oras

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Summer~Holiday :: Camin :: Bucatarie-
Mergi direct la: