Summer~Holiday
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


~RPG~
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Uneori e buna o masa in oras

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 8:47 pm

Eram imbracata intr-o rochie de noapte mai simpluta hotarand sa ma duc sa vad cum e sa iei masa la un restaurant mai scump.Ii zic chelnerului ca vreau o masa de o persoana si m-a dus la una de doua deoarece nu aveau cu un singur scaun.Ma asez jos si ma uit la meniu ca la felu paispe' deoarece erau mancaruri foarte scumpe si care sunau delicios.
Sus In jos
Revi

Revi


Mesaje : 114
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 27
Localizare : pe dincolo : >

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 9:26 pm

Eram imbracata cu o pereche de blugi si un tricou negru, privind plictisita pe geama si mestecand, fara nici un chef in salata de ton. Da, ciudat sa te imbraci asa cand vii la restaurant, dar eu una nu purtasem in viata mea o rochie. Nu-mi placeau. Eram plictisita...tocmai vorbisem cu taicamiu o afacere...Castigam bani frumusei, in timp ce-i faceam un serviciu mititel...Deci era bine. M-am uitat in stanga mea si am vazut-o pe Yume, una din fetele cu urechi, stand la o masa. Jur ca din tot caminul eu sunt singura fara coada si urechi...
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 9:32 pm

-As dori......"Nu au altceva inafara de vin si cafea sau ceai?" Un ceai de musetel si "Surpriza bucatarului". spun hotarata sa vad ce-mi va pregati.
Ospatarul noteaza uitandu-se impreuna cu tot restaurantul la urechile si coada mea,eu fiind c-am iritata din cauza asta.
Sus In jos
Revi

Revi


Mesaje : 114
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 27
Localizare : pe dincolo : >

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 9:37 pm

M-a bufnit rasu cand am auzit-o pe Yume cerand Surpriza aia oribila... Ce? Aveam un auz excelent...iar felul ala de mancare era oribil, credeti-ma!
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 9:40 pm

Citisem ca surpriza se schimba in functie de client si fara sa stiu imi adusese peste jumatate de ora Sushi si Un homar cu unt.Eram c-am uimita,am multumit si am inceput sa mananc incercand sa imi dau seama cum se mananca homarul.
Sus In jos
Revi

Revi


Mesaje : 114
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 27
Localizare : pe dincolo : >

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:01 pm

Mi-am luat privirea de la fata pisica si m-am uitat plictisita pe geam. Incepuse sa ploua...Frumos! Iubeam ploaia.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:06 pm

Victorie!Invatasem sa mananc homar cu unt.Mi-am indreptat privirea spre geam vazand cum ploua afara.Uitasem sa ma uit la prognoza meteo asa ca voi ajunge lac de apa acasa.O vad pe Revi ceva mai incolo la geam.Ii zic chelnerului sa o intrebe daca ma pot muta la masa ei.
Sus In jos
Revi

Revi


Mesaje : 114
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 27
Localizare : pe dincolo : >

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:09 pm

Ma uitam fascinata pe geam, cand vine la mine un chelner care se holba de-a dreptu' .. Da...aveam o tinuta nedemna de un restaurant cu fite...
M-a intrebat daca doressc ca Yume sa se mute cu mine la masa. L-am privit suspec, dupa care i-am zis s-o aduca...si asa taicamiu nu mai venea...aveam timp.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:11 pm

Am luat tava cu sushi lasand ceaiul ala fara pic de zahar pe masa asezandu-ma la masa cu Revi.
-Salutari vecina!Vrei sushi?zic intinzand tava spre ea.
Sus In jos
Revi

Revi


Mesaje : 114
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 27
Localizare : pe dincolo : >

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:13 pm

- Ma cheama Yuki, zi-mi te rog Yai! i-am zis eu zambind. NU, merci, am mancat destul ieri. i-am zis privind cu rautate pestele.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:19 pm

-Ok,tu pierzi.spun luand cu pofta sushi si dand fericita din coada.
Sus In jos
Revi

Revi


Mesaje : 114
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 27
Localizare : pe dincolo : >

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:23 pm

-Ciudat....normal ca-ti place, doar esti juma pisica. i-am zis eu ironic. Dar sincer nu mie foame, am mancat ieri si cred c-o sa mi se faca foame debea maine..Nu's foarte mancacioasa...
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:25 pm

-Nici eu nu mananc de prea mult dar cand imi place acel fel de mancare ,ma opresc mai greu si nu neaparat.Mamei care e tot pisica nu prea mananca peste,aproape ca-l uraste dar are nevoie pentru organism.
Sus In jos
Revi

Revi


Mesaje : 114
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 27
Localizare : pe dincolo : >

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:28 pm

- Ciudata familie ai si tu! i-am zis amuzata, dar dintr-o data mi-a sunat telefonul.
-Ceee???Nu mai vii?? Si eu ce dracu fac cu aia?!? Mai plec maine, sau ce? Bine, dar vezi ca-mi astept banii! am tipat eu tare, la telefon, neobservand ca fata ma asculta.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:29 pm

-Imi las urechile in jos sperand ca poate nu voi mai auzi asa tare tipetele lui Yuki avand inca betisoarele cu care mancam sushi in gura.
Sus In jos
Revi

Revi


Mesaje : 114
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 27
Localizare : pe dincolo : >

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:31 pm

-Imi cer scuze. am zis dupa ce am inchis, nervoasa, telefonul.
-Am niste afaceri cu taicamiu si ma enerveaza mereu. i-am zis eu, incercand sa ma scuz.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:33 pm

-O-ok.spun ridicandu-mi urechile mancand sushi in continuare.
Sus In jos
Revi

Revi


Mesaje : 114
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 27
Localizare : pe dincolo : >

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:34 pm

-Tu chiar ai un apetit colosal. i-am zis butonand in continuare telefonul.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:38 pm

-N-am mancat de aseara si cred ca de aceea,dar niciodata nu ma ingras oricat as manca,nu prea stiu de ce.spun aparandu-mi o picatura.
Sus In jos
Revi

Revi


Mesaje : 114
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 27
Localizare : pe dincolo : >

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:42 pm

-Interesant...eh..pisicile astea. am spus eu zambind. Si mi-am deschis o sticle cu bere.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:46 pm

-Dar de ce esti la restaurantul asta fitos?Eu am venit sa vad cum e la restaurantele astea.
Sus In jos
Revi

Revi


Mesaje : 114
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 27
Localizare : pe dincolo : >

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:47 pm

- M-a chemat taicamiu, sa-mi dea o noua misiune de unde puteam scoate niste bani frumusei, dar se pare ca nu mai vine. i-am spus eu plictisita.
-Oricum, m-a sunat si afacerea ramane valabila.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:51 pm

-Aha,ma rog.spun un pic cam plictisita.Ma intreb oare cum ar fi daca la restauratul asta s-ar da o muzica ceva mai dinamica ca hip-hop sau rock.
Sus In jos
Revi

Revi


Mesaje : 114
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 27
Localizare : pe dincolo : >

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:57 pm

- Mda...i-am zis eu, incredibil de plictisita.
-Heiii! Tu de acolo, m-ai adu 2 beri si un suc pentru bruneta! i-am zis eu chelnerului.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras EmptyVin Aug 20, 2010 10:59 pm

-Mersi ,stai au suc?In meniul ala nu am vazut decat cafea,ceai si vinuri scumpe.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Uneori e buna o masa in oras Empty
MesajSubiect: Re: Uneori e buna o masa in oras   Uneori e buna o masa in oras Empty

Sus In jos
 
Uneori e buna o masa in oras
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» O masa copioasa.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Summer~Holiday :: Oras :: Restaurant-
Mergi direct la: