Summer~Holiday
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


~RPG~
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Peripetii prin pod

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 3:45 am

Deschid sfioasa usa podului care se dezchidea cu un scartait afundat.Cheia o gasisem in cui deci nu credeam ca va remarca cineva lipsa ei.Ma uit uimita pe acolo si nu se vedea nimic deoarece era intuneric total,fereastra fiind acoperita cu praf si panze de paianjen.
Dupa ce mi se obisnuiec ochii vad tot felul de forme si ma sperii nitel apoi imi dau seama ca nu pot fii decat obiecte lasate pe aici.
"Noroc ca mi-am luat si o lanterna"zic eu in timp ce o aprindeam si ii duc raza prin toata incaperea.
-Doamne ce praf..cand o fi fost ultima data cand a intrat cinva aici? secolul 19 inainte de Christos? glumesc eu pentru mine pentru a mai inveseli atmosfera.
Ma apropii de o gramada suspicioasa si dau cearceaful de pe ia apoi pun lanterna sa o lumineze.
-Astai un sarcofag? spun eu in timp ce ridic cea ce parea a fi o mumie.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 3:52 am

In spatele unor cutii stateam plictisita vranad sa ma joc cu soarecii care fugisera dupa ultima data cand jucasem 'prinsa' cu ei.Am auzit un zgomot nebagand in seama ca a mai si vorbit.Credeam ca e un soarece asa ca m-am uitat cu ochii mei rosii care sclipeau in intuneric de dupa niste cutii nevazand cine e deoarece obisnuita cu ochii lumina lanternei nu-mi permitea sa vad altceva.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 3:58 am

Pun lanterna spre nite cutii si lumina lanternei da peste doi ochii,rosi lucitori.
-Da,da....daca nu e vreun demon sau vreo fantoma atunci e alta iluzie tacanita dea mea sau oate cineva periculos. zic eu linistita in timp ce inca scotoceam pe acolo.
Ma opresc brusc din cautat,ma ridic facandu-ma drepta ca un bat si mai indrept inca o data lanterna acolo vaznd aceas chestie.
-He..heehee...heeheee...kyu.....KYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH! tip eu ca o disperata in timp ce aruncam spre 'monstru' tot ce-mi venea la mana.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:01 am

Chiar daca deabea mai vedeam din cauza lanternei care mi sa pus in ochii,observ cum era sa fiu lovita si ma ascund dupa cutii.
-Stai!Nu sunt demon....cred.Sunt doar eu Yume.spun sperand ca e cineva cunoscut.
Sus In jos
Kei

Kei


Mesaje : 292
Data de înscriere : 19/08/2010

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:05 am

Eram si eu ascuns printre niste cutii. Aud doua fete, merg langa ele si le pun mana la ochi.
-Huhu.... CINE SUNT?? le intreb incercand sa le sperii.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:08 am

-Yaicks!Stai imi pare cunoscuta vocea asta.spun ciulindu-mi urechile.Ummmm....Kei?
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:08 am

Ma uit cudat la el nevazadul bine si nici pe Yume nu o auzisem si crezand ca sunt fantome lesin.
-Aici mor. spun eu inainte sa cad jos.
Sus In jos
Kei

Kei


Mesaje : 292
Data de înscriere : 19/08/2010

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:10 am

-Exact... ce cauta doua domnite pe aici? le intreb eu. Ma duc si o ridic pe Hanami.
-Nu a murit... nu?


Ultima editare efectuata de catre Kei in Sam Aug 21, 2010 4:11 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:11 am

-Ce s-a auzit?nevazand bine in intuneric din cauza lanternei care facea lumina doar intr-o singura parte.
Sus In jos
Kei

Kei


Mesaje : 292
Data de înscriere : 19/08/2010

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:14 am

-Hmm... cred ca ar trebui sa-i fac respiratie gura la gura. spun tinando mai bine in brate.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:16 am

-Deja se alege cu al doilea sarut?Ce norocoasa e.spun razand ca Hana avea sa primeasca un al doilea 'sarut'.Dar gura la gura nu e cand te ineci?
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:17 am

Imi eschid ochii incet si observ ca eram in bratele unui baiat.
-HYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! tip eu in timp cei dadeam un pumn in barbie. LASA-MA PERVERSULE! spun eu cu niste lacrimi in ochi ridicandu-ma usor
Sus In jos
Kei

Kei


Mesaje : 292
Data de înscriere : 19/08/2010

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:19 am

-Ho ho domnita, nu intentionam sa-ti fac rau, sa stii. am spus lasand-o jos.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:22 am

Ma calmez nitel si ma uit la cei doi.
-Cum de sunteti aici? spun eu uitandu-ma la cheia din buzunarul meu.
-Imi pare rau pentru mai devreme, din instinct. spun eu uitandu-ma spre baiat
Sus In jos
Kei

Kei


Mesaje : 292
Data de înscriere : 19/08/2010

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:23 am

-Pai eu stateam pe aici si cazusem pe ganduri. Si nu-i nimic, imi place sa tachinez fetele.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:23 am

-Am intrat mai devreme pe trapa de acolo.spun aratand spre o parte a podului in care nu se vedea nimic.Vroiam sa ma joc 'prinsa' cu soarecii.spun incepand sa fluier.
Sus In jos
Kei

Kei


Mesaje : 292
Data de înscriere : 19/08/2010

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:30 am

-Mda... spun asezandu-ma jos.
-Yume, in spate, ai un sobolan. spun cascand
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:32 am

-Yaikes!Am zis soricei nu sobolanii.spun bosumflata punandu-mi bratele incrucisate la piept.
Sus In jos
Kei

Kei


Mesaje : 292
Data de înscriere : 19/08/2010

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:33 am

-Si care e problema? Omoaral inainte sa sara pe cineva... spun ciufulindu-mi parul.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:35 am

-Imi place sa ma joc cu ei,nu sa-i omor.spun scotand limba rautacios la el.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:36 am

Ii ignor pe cei doi si ma reapuc sa caut prin lucrurile de acolo, gasind pe acolo diverse prostii si chestii mai amuzante si mai inspaimantatoare.
-WOW! Astai super. imi zic pentru mine proband o palarie mare de paie cu pene de vultur pe ea.
Sus In jos
Kei

Kei


Mesaje : 292
Data de înscriere : 19/08/2010

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:38 am

Incepusem sa ma enervez, merg la sobolan si il calc in picioare pana cand ramane imobilizat.
-Asa se face. spun indiferent.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:39 am

Imi acopar ochii incat sa nu mai vad chiar nimic.
-Ce crud esti si tu.spun dupa aceea.
Sus In jos
Kei

Kei


Mesaje : 292
Data de înscriere : 19/08/2010

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:41 am

-Sunt. Il voi lua ca pe un compliment. ii spun rezemandu-ma de perete.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod EmptySam Aug 21, 2010 4:43 am

-Cum imi sta? ii intreb eu pe cei doi in timp ce ma intorceam spre ei cu palaria pe cap si cu o rochita destul de scurta si decolteu mare,rosesc putin dar apoi incep iar sa zimbesc.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Peripetii prin pod Empty
MesajSubiect: Re: Peripetii prin pod   Peripetii prin pod Empty

Sus In jos
 
Peripetii prin pod
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Plimbarici prin parc...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Summer~Holiday :: Camin :: Pod-
Mergi direct la: