Summer~Holiday
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


~RPG~
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Uhm.. poate...

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Mask

Mask


Mesaje : 174
Data de înscriere : 19/08/2010

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 8:52 pm

Neavand ce face m-am gandut sa intru in apa , chiar unde este cascada .
-Ar trebui sa imi dau masca jos, sunt sigur ca nu o sa imi vada nimeni fata sau mai bine nu risc...
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 9:06 pm

Mergeam prin padure pana ajunsesem la o cascada unde vad un baiat cu spatele.
-Hei buna!Derajez?Daca da ma duc inapoi in padure sa ma pape lupii.spun chicotind.
Sus In jos
Mask

Mask


Mesaje : 174
Data de înscriere : 19/08/2010

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 9:10 pm

M-am intors spre fata, ducandu-mi mana la ceafa.
-Hmm... nu deranjezi, nu exista acest cuvant pentru mine.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 9:20 pm

-Ah ok,ma bucur.spun zambind si indreptandu-ma spre baiat.E linistitor sa auzi sunetul cascadei nu-i asa?spun inchizandu-mi ochii si ascultand.
Sus In jos
Mask

Mask


Mesaje : 174
Data de înscriere : 19/08/2010

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 9:31 pm

-Probabil... totusi asta nu ma scapa de fiecare pata de sange care a fost lasata pe masca mea. am spus uitandu-ma in sus la soare, asezandu-ma in stil turceste pe o piatra.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 9:31 pm

Eram sus,la baza de unde incepea cascda ca cada si ma gandeam sa sar. Cercetam cu privirea unde anume ar putea fi apa mai mare fara sa observ doua siluete acolo.
-GHIULEAAAAAAAAAAAAAAAAA! strig eu din instinct in timp ce ma arunc transformand-ma intr-o ghiulea umana.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 9:37 pm

-Sange?spun un pic speriata cand aud deodata cum se arunca giuleaua si ma ascund in spatele baiatului si scap fara sa mai fiu udata peste tot.
Sus In jos
Mask

Mask


Mesaje : 174
Data de înscriere : 19/08/2010

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 9:41 pm

-Perfect... cine are chef de glumea in aceste momente? m-am uitat pe ceasul care il aveam pe mana observand ca mai am inca zece minute pana cand incepe noua mea misiune...
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 9:44 pm

-Nu prea stiu ,dar relaxeaza-te.Hai intri in apa?spun dandu-mi bluza jos si ramanand intr-un costum de baie.
Sar in apa facand cateva scufundari.
-Hai vi si tu?Ap e foarte buna.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 9:46 pm

Ies din apa si iau o gura mare de era deorece uitasem cand am sarit.
-Huh? HAAAAAAAAAAA?Mai era cineva aici? Imi pare assssaaaaaaaaa rau,sincer! spun eu in timp ce dadeam disperata din maini.
Sus In jos
Mask

Mask


Mesaje : 174
Data de înscriere : 19/08/2010

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 9:50 pm

-Nu mai conteaza... mai am doua minute de pierdut vremea dupa care va trebui sa plec, am spus ridicandu-ma in picioare uitandu-ma la cer.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 9:52 pm

-Doua minute pana pleci unde?spun cam ingrijorata.A da, daca nu te superi poti sa-mi zici si mie de ce porti masca?Doar daca vrei.spun iesind din apa si mergand langa el.
Sus In jos
Mask

Mask


Mesaje : 174
Data de înscriere : 19/08/2010

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 9:57 pm

-Hmm...afaceri... si nu pot sa iti spun motivul pentru care port aceasta masca, scuzele mele. am spus uitandu-ma la ea.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 10:00 pm

-A,nu-i nimic,o sa-mi spui cand vrei tu atunci.spun zambind.Dar macar relaxeaza-te in minutele ramase.Cu ce te ocupi?
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 10:06 pm

-HEY! Mask,Yume! asteptati-ma si pe mine! zic eu in timp ce ma chinuiam sa ies din apa.
Ma duc dupa ei si ii iau pe amandoi de umar.
-Vua ce filme va plac? mie cele de actiune....numai ca le urasc pe cele cu asasini...sunt o porcarie...oamnei fara sentimente si blah blah blah. zic eu chicotind
Sus In jos
Mask

Mask


Mesaje : 174
Data de înscriere : 19/08/2010

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 10:07 pm

-Mai am un minut, nu ma pot relaxa... cu ce ma ocup, daca chiar vrei sa sti am sa iti zic... sau mai bine nu, uitate la televizor pe cele mai importante stiri si ai sa vezi acolo, sange varsat... am spus asta dupa care mi-am scos sabia.
Spoiler:
-Si, asa e asasini sunt oameni fara sentimente... mai bine zis.. niste gunoaie!
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 10:08 pm

-Pai comediile si cele de actiune,cele de groaza ma cam infricoseaza.Cele cu asasini mie mie mila de ei ca au fost invatati sa nu simta nimic,bucurie,tristete,dragoste,iar mai apoi le e greu sa le invete.spun zambind.Stai ai zis ca esti sange varsat?Si ce faci cu sabia aia?
Sus In jos
Mask

Mask


Mesaje : 174
Data de înscriere : 19/08/2010

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 10:11 pm

-Nu, am spus ca va fi sange varsat! mi-am ciufulit parul. Mi-a expirat timpul, trebuie sa plec...am spus eu dupa care m-am indreptat spre oras.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 10:15 pm

Ma uitam nedumerita cu urechile lasate cum pleca."Ce a vrut sa zica?"ma gandesc si deodata imi scot telefonul Corby din buzunarul pantalonilor si intru pe site-ul stirilor locale unde vroiam sa vad noutatile.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 10:19 pm

Ma uitam la baiatul mascat cum pleaca si aveam o ciudata banuiala despre el,dpa ce imi dispare din raza vederii ma apropii de Yume si ma uit cu ea pe elefonul ei.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 10:22 pm

Ma uitam cu o fata infricosata la masacrul care il arata de acum cateva zile.Deodata arata un baiat mascat in fata camerei care o sparge.Nu-mi venea sa cred ca el era ucigasul in serie.Eram speriata si nu vroiam sa cred ca era acelasi asasin ca cel de la stiri.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 10:38 pm

Fac ochii mari la ce putea sa scriu la stiri,nu-mi venea sa cred ca baiatul cu care tocmai am vorbit era un asasin cunoscut.
Am inceput sa tremur si apoi am inceput sa fug chiar in directia lui fara sa-mi dau seama.
Sus In jos
Mask

Mask


Mesaje : 174
Data de înscriere : 19/08/2010

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 10:40 pm

Tocmai l-am ucis pe un om mare de afaceri in padure, observand apoi ca cineva se indreapta spre mine.
-Mai bine te-ai opri unde esti... am spus eu intorcandu-ma scotandu`mi sabia din stomacul tipului care tocmai a fost ucis.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 10:44 pm

Ma opresc bruc auzid vocea lui Mask si ma uit in fata mea si vedeam doar sange.
-N-N-NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU! KYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH. tip cat ma tin plamani incepand sa si plang apoi ma uit la Mask.
-Stiam eu! Te rog spunemi ca nui nevoie sa ma ucizi pentru ca mai vazut.spun eu tremurand
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... EmptyJoi Aug 19, 2010 10:47 pm

Incepusem sa alerg dupa Hana,dar ma oprisem deoarece se dadeau stirile de la ora unu si se auzea din mana mea :
-Asasinul cunoscut a lovit din nou.Se crede ca a rapit si probabil si omorat un om foarte important in afaceri.Toata lumea spera sa inceteze cat de curand chiar daca sansele sunt slabe.Alte stiri....spunea cea de la stiri.
Raman teapana si inchid site-ul intorcandu-ma sa mai intru in apa ,sperand sa-mi limpezesc mintea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Uhm.. poate... Empty
MesajSubiect: Re: Uhm.. poate...   Uhm.. poate... Empty

Sus In jos
 
Uhm.. poate...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Summer~Holiday :: In afara orasului :: Cascada-
Mergi direct la: