Summer~Holiday
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


~RPG~
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Pierduti in padure

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 3:57 am

-Hei,decapiteaza chestia care il va distruge nu pe mine.spun razand.Putem iesi?Daca nu te iau eu in brate sa fugim jos unde cu siguranta suntem in siguranta.spun razand si mai tare.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 4:04 am

-Printesa care cara eroul....hai ca sau dus la canal si povestile cu printese daca faci asa ceva. zise el glumet inca uitandu-se pe hol si apoi iesind de tot afara.
-Nui nimic aici, unde a disparut Domnul Scarbosenie? zice el uitandu-se nedumerit pe hol apoi intorcansu-se spre Yume care era inca in camera.
-NU COBOR DE AICI FARA HANAMI DA? striga el rastit la ea dar nu cu rautate.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 4:33 am

-De cand tu esti eroul si eu printesa?intreb razand.Ho,Domnule Erou ca am zis in gluma ca sa stam la adapost sigur sa ne facem un plan.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 4:44 am

-Ce plan vrei sa facem? nici nu cunoastem cabana pe derost...macar de am siti unde e tinuta Hana ca atnci poate chiar ne-am putea face un plan...asa mergem doar ca niste orbi prin camp cautand un pai. zise dezamagit uitandu-se pe tot lungul holului in drepta si in stanga.
-Pare mai mica de afara,da ma rog stii cum se spune "Nu judeca o carte dupa coperta". zse el catre Yume in timp ce se ducea putin in dreapta pe hol ca sa inspecteze.
Dintr-o data ranile incep sal doara puternic si cade pe jos tinandu-se cu mainile de jonele care il dureau cel mai tare.
-La naiba...reusi el sa mai susoteasca acolo inainte de asi pierde cunostinta.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 4:55 am

-Niru mai esti acolo?astept raspund dar neauzind nimica ma indrept spre hol si il vad lesinat.Niru!Dragut ,ma lasi singura cu fantomele si chestiunea aia scarboasa nu?"Si si-a mai zis si erou.Uite cine da pe apa sambetei basmele cu printese." imi zic chicotind si inchid usa apoi deschid geamul sa intre o gura de aer in camera cu aer statut si inchis de o gramada de timp.Si acum ce fac pana se treste el?Ca daca plec poate il iau fantomele sau il omoara cine stie ce ruda a scarboseniei aleia.imi zic cand vad doi ochii rosii intr-un colt intunecat al camerei.Salut?spun zambind fortat cand iese un ditamai sarpe de acolo.Si mai dragut,unde e Eroul cu mantie si pantaloni din latex cand ai nevoie de el?
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 5:17 am

-HIIIIIIIIAAAAAAAAAH, DI SERPISOR! se aude o voce de fata din intuneric.
-YUCK! Pantaloni latex? nu vreau sa vad asa ceva...de parca tu ei vrea heehee. se aude vocea inca in intuneric.
Sarpele iese mai mult in intruneric si eu eram pe spatele lui tinanduma de niste solzi ridiacati ai lui.
-Ce mai faci amiga? spun eu vesela.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 5:22 am

-Niru e lesinat si ranit,era sa ne omoare o creatura scarboasa,IAR TU TE DISTREZI?!?!?!Hai ajuta-ma sa-l iau pe fratitu de aici,iar faza cu latexul habarnam ce mi-a venit,ma gandeam la super eroi.spun chicotind.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 5:29 am

-Unde sa va duc? nu exista iesire. spun in timp ce ma dau jos din spatele sarpelui care inca nu iesise de tot din intuneric. Mersi pentru drum,Oro! ii multumeam eu sarpelui in timp cel mangaim pe nas.
Sarpele dispare din nou in intuneric,eu ramand in camera si ma duc tinta spre Niru.
-Trezirea!....Trezirea!....TREZIREA BAH! ii tip eu in fata in timp cel lovesc cu un pumn in burta dar nu prea tare,cat sa simta.
-CE? AAAAAAAH,AI INNEBUNIT? zice el trezindu-se brusc si se uita spre locul unde lam lovit,acel loc murdarindu-se de sange.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 5:34 am

-Am zis ca e RANIT!spun uitandu-ma la rana care se deschise si mai rau incercand sa il bandajez din nou.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 5:44 am

-OOOOOOOOW IMI PARE ASAAAAAAAAA RAU! zic eu sarcastica. Hai ca nu mori de la o zgarietura.
Ies pe hol si ma uit in drepta si stanga de parca as verifica ceva apoi ma intorc in camera celor doi.
-E liber! le zic eu ca sa-i avertizez.
-Uuuuuum!..ma rog,nu o sa comentez dar...eh las-o balta,acum e important ca team gasit surioara.
Zice ridicandu-se de jos si ma imbratiseaza, in acel moment imi bagase un cutit in spate si se sa de langa mine uidandu-se cu dispret.
-Esti patetica! imi reproseaza scrut si se intoarce catre Yume.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 5:55 am

-Stai ce faci?!De ce ai facut asta?Ai innebunit?spun uitandu-ma furioasa spre Niru.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 6:04 am

-Aia nu era Hana a noastra. zise el calm intorcandu-se in camera si inchizad usa dupa el.
Arunca cutitul plin de un lichid ce parea sange dar era negru.
-Otrava pura...creaturile astea sunt rele nu gluma,incepe sa mi se faca putin frica pentru tine si surioara mea micuta,parca o si aud "SUNT MAI MARE CU UN AN DECAT TINE, NU MA MAI FA MICUTA!" zice el incercand sa imite vocea Hanei.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 6:21 am

-Dar nu sunteti gemeni?spun razand.Si pot sa ma apar singura chiar daca nu pare si sunt cam fricoasa.spun asezandu-ma jos.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 6:31 am

-Ba da..gemeni la distanta de un an...e cam ciudat,doctorul nu stia daca sa fie mai surprins de coada si urechile mele sau de faptu ca aratam leit cu sormea cand m-am nascut. zice el chicotind.
-Si la faza de adineauri,e bine ca te poti apara dar daca nu recunosti inamicul degeaba poti fi si numarul 1! zice el in timp ce se intinde pe jos usor ca sa nu isi mai deschida alta rana.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 6:33 am

-Dar de unde stii ca nu era ea?Fiindca nu ii era frica?Fiindca vroia sa te omoare si apoi fiind indiferenta?spun razand de povestea cu spitalul.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 6:43 am

-HA? A NU! Pentru ea chestii de genu asta sunt normale,da numai ca din cate stiu eu sora mea are ochii roz nu rosii-negricios si de lentile de contact...ea nui genu sa faca glume in astfel de situatii si nu avea mirosul specific ei....de fructe. zice el foarte calm,aproape plictisit si uitandu-se tinta la tavan de parca urmarea ceva.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 6:47 am

-Fructe?Pe bune?Ok si eu a ce miros?A corcoduse?spun razand asteptand raspunsul uitandu-ma afara pe geam vazuand lupii care inconjurau casa.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 6:51 am

-Defapt...mirosi a acadele si a zahar, te droghezi cumva cu asa ceva? zice in gluma in timp ce se duce langa ea la geam.
Se uita la lupii de jos si scoate limba la ei,apoi isi ridica capul dand nas in nas cu luna care era tot plina si mare,ramane holbanduse la ea parca hipnotizat de ceva.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 6:58 am

-Defapt intr-un fel da.Stai nu era zi acum doua minute?spun indreptandu-mi si eu privirea spre luna admirand-o dar imi reindrept sprivirea spre cel de langa mine si ii trec mana prin fata ochile vrand sa vad daca mai e pe lumea asta cu gandirea.Niruuuuu.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 7:05 am

Ramasese asa,nu-si simtea corpul,nici inima batand,nici nu putea respira,nici nu clipea,ramasese uitandu-se la luna care era surpronzator de mare si nu trebuia sa se afle acolo fiind defapt 12 dupa-amiaza.
Luna incepe sa se inroaseasca dintr-o data rosie ca sangele si raspandindu-si lumina peste tot.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 7:10 am

-Woooow!Luna rosie!spun uimita de cat de rosie e,mai rosie decat ochii mei,rosie de parca cineva a luat sange si a pictat-o cu el.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 7:22 am

Niru nu era atent la nimic, dintr-o data corpul ii cedeaza si cade in genunchi tinadu-se cu mainile de pervaz si fata ii era spre podea, incerca sa respire dar nu putea,incerca sa faca ceva dar nu simtea nimic in afara de frica.
-Y-y-yume...incerca sa mormaie dar nici asta nui iese prea clar, nu putea sa gandeasca sau sa vorbeasca.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 7:33 am

-Niru?Ce s-a intamplat?Zi-mi doar ca incerci sa faci o alta gluma.spun incercand sa zambesc fortat punandu-i mana pe spate baiatului.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 7:38 am

O vazuse cand pusese mana pe el dar nu o simtea,incerca din rasputeri sa simta ceva,sa se miste, sa faca orice dar ii era cu neputinta,ii era greu fara aer si avea o vaga impresie ca ii sa oprit si inima.
Se uita la Yume cu niste ochii rugatori ca si cum iar spune sa il loveasca,sa-l taie sai faca orice numai sa simta.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 EmptyDum Aug 22, 2010 7:41 am

Ma uitam speriata si ingrijorata la el vrand sa-l ajut cumva dar nu stiam cum.
-Spune cum pot sa te ajut?Spune macar un cuvant ca sa inteleg.spun neintelegand de ce baiatul vorbaret cu doua minute in urma era tacut si nu se misca acum.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pierduti in padure - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
Pierduti in padure
Sus 
Pagina 5 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Summer~Holiday :: In afara orasului :: Cabana abandonata-
Mergi direct la: