Summer~Holiday
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


~RPG~
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Pierduti in padure

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorMesaj
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 6 EmptyDum Aug 22, 2010 7:50 am

O auzise si incerca sa se supuna comenzii dar corpul nu vroia si isi folosea toate puterile sa-si deschida gura dar cand reuseste sa o geschida pe jumatate,un val de sange ii navaleste pe gura.
Se sperie,nu simte dar vedea cum ii cad mainile de pe pervaz si ramane doar sprijininduse in genunchi,vroia din tot sufletul sa respire deoarece credea casi tine respiratiea de cel putin un minut.
Isi deschise gura din nou vrand sai spuna ceva lui Yume dar din nou sangele nu-l lasa,pana la urma izbuteste sa spuna ceva.
-Luna...zice soptit uitandu-se la Yume.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 6 EmptyDum Aug 22, 2010 7:55 am

-Luna?repet uitandu-ma la ea asa ca trag repede perdelele sperand sa rezolv ceva si il iau pe baiat si incerc sa-l intind .
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 6 EmptyDum Aug 22, 2010 8:04 am

In momentul ala simte ca si cum ar fi fost eliberat din lanturi,simturile ii revenisera,il dureu capul,pieptul si burta, incepu sa respire luand guri mari de aer simitind ca inima mai are nitel si ii explodeaza in piept,ii dadusera lacrmile din cauza durerii din corp, nu credea ca poate fi ceva mai rau.
-Multumesc...nu credeam...ca mai rezist...nici doua secunde. zice el printre gurile mari de are pe care le lua,incepu sa clipeasca des, in acel moment tot corpull ii lucra ca sa revina la normal,simtea ca ii se face rau si inima ii abtea mai tare ca oricand.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 6 EmptyDum Aug 22, 2010 8:07 am

-Esti bine?Ce ti s-a intamplat mai exact?De la luna?spun inca ingrijorata de starea baiatului.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 6 EmptyDum Aug 22, 2010 8:14 am

-Astepta sa-mi....revin si...iti spun dupa aceea da? zice el inca respirand cu greu dar parca mai potolit,inima nui mai batea asa de tare si simtea cum se linisteste.
Isi intinse mana spre tavan fericit ca o poate misca si se uita la ea dupa acea sio duse la gura deoarece incepusa sa tuseasca si dupa ce sio ridicase la loc observase ca era plina de sange.
-JEEZ! nu mai vreu sa mi se intample asa ceva niciodata. spuse el in timp ce vorbea mai normal printre atacurile de tuse.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 6 EmptyDum Aug 22, 2010 8:20 am

-Macari esti mai bine.spun 'stergandu-mi' fruntea.Dar de ce ai reactionat asa cand ai vazut luna rosie?Credeam ca te transformi in vampir sau vampir inainte.spun razand incercand sa glumeasca.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 6 EmptyDum Aug 22, 2010 8:27 am

-Mai lasa-ma cu dastea, si nici eu nu stu ce a fost cu reactia asta, mi sa mai intamplat doar o data cand aveam 8 ani si nici atunci nu stiu ce a fost...atunci am fost pe muchie de cutit. spune in timp ce inchide ochii strans si isi duce o mana la cap si una pe piept pentru ca il dureau amandoua foarte tare.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 6 EmptyDum Aug 22, 2010 8:30 am

-Adica era sa mori?Ciudat dar macar esti mai bine.spun zambind inocent la el.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 6 EmptyDum Aug 22, 2010 8:41 am

-Da mai bine,heehee,daca zici tu. incepe sa chicoteasca trist gadindu-se ca nu ia spus chiar tot despre el dar a zis sa no ingrijoreze cu asta acum in timp ce se uita in ochii ei care desi aratau ca cei de demon erau inocenti ca cei ai unui inger.
Se intoarce pe o parte incercand sa se ridice sprijinidu-se pe o mana,cealalta tinad-o inca pe piept.
-Stii..mai am sati spun ceva...pai... dar nu apuca sa spuna bine ca din gura ii cursese o cascada de sange apoi incepe sa tuseasca.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 6 EmptyDum Aug 22, 2010 8:56 am

-Ah!Niru!spun luand ce gasisem pe acolo punandu-i la gura ca sa ii opreasca cumva sangele sa il murdareasca."Ce sa fac?Omul....fiinta omeneasca nu are tone de sange in ea asa ca nu stiu cat va mai putea suporta" imi zic ingrijorata.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 6 EmptyDum Aug 22, 2010 9:19 am

-Mersi! zice el scurt in timp ce se sterge la gura cu bucata de material.Sunt bine sincer...asta e ceva normal deci nu trebuie sa te ingrijorezi da? mi sa ma intamplat de sute de ori. zpuse el cu un zambet trist pe fata dar era foarte palid.
Nu apuca sa zica ce mai vroia sa zica ca isi pierde cunostinta din lipsa de sange incepnt sa respire greu si sa transpire.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 6 EmptyDum Aug 22, 2010 9:24 am

-Dragut!Si acum ce fac?spun trista lasandu-mi urechile in jos privind baiatul lesinat.De ce oare nu am ramas acasa?Probabil nu se mai intampla asta daca Hana nu trebuia sa vina dupa mine in padure.spun in timp ce doua bilute mici imi apar in ochi si ma pun jos sa ma culc si eu chiar daca deja eram destul de odihnita.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pierduti in padure - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 6 Empty

Sus In jos
 
Pierduti in padure
Sus 
Pagina 6 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Summer~Holiday :: In afara orasului :: Cabana abandonata-
Mergi direct la: