Summer~Holiday
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


~RPG~
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Pierduti in padure

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 7:44 am

-Ok,mi-ar prinde bine un ceai pana nu lesin pe aici,asta imi aminteste de o povestioara de cand avea 7 ani si am lesinat in baie si a venit Hanami peste mine sa vada daca sunt bine si cand ma vazut intins pe jos a crezut cas mort si a sunat la morga in loc sa sune la spital, Doamne, cand imi imagineaz ca era sa ajung la morga. zicea el razand in timp ce povostea si in acelas timp asezanduse pe o masa daramata de mai incolo.
Inrosesc cand il aud ca spune povestea aia rusinoasa.
-BAKA! AM ZIS CA ASTA RAMANE SECRET! strig eu enervata la el.
-A da? face el pe prostu. se pare ca am cam uitat. spune el zambind prietenos
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 7:46 am

Rad auzind poveste dupa ma ridic gasind niste frunze de ceai pe masa dupa cautand o oala micuta in care sa pun apa si sa o incalzesc la cuptorul care surprinzator inca mergea.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 7:59 am

-Nu ma astetam ca aragazul sa mearga,adica sau putea sa aibi peste vreo 40 de ani. zice Niru uitandu-se la modelele de pe cuptor si apoi prin camera.
-Uuuuuum? heehee...chemarea naturii,ma duc pana la toaleta. zic eu in timp ce topaiam prin camera tiandu-ma de pantaloni. Sa nu faceti vreo prostie cat timp lipsesc da? le zic eu mai mult in gluma si ducandu-ma ca o sageata spre toaleta.
-Fata asta e ciudaaaaaaaata,da fiind fratele ei pot spune ca si eu sunt ciudat. spune baiatul cu un aer triumfator. Tu ai vreun frate sau vreo sora,Yume? o intreaba el pe fata care pregatea ceaiul.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 8:05 am

-Pai da,am un frate mai mare.E cu un an mai mare si semanam mult la infatisare numai ca el are ochii albastrii.spun gasind in sfarsit un ibric si iesind cu capul pe geam vazand ca lupii dorm,pun ibricul sa se umple cu apa de ploaie ca alta nu aveam.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 8:11 am

Niru scoase doar un "Aha" scurt si apoi incepe sa se uite pe geam la luna care era plina si foarte mare,avea o fata calma si senina.
Dintr-o data cada pe podea ramanad paralizat intins si cu o expresie de groaza pe fata de parca ar fi vazut cea mai groaznia chestie din toata lumea.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 8:15 am

Pun ibricul pe aragaz cand aud o bufnitura din spatele meu,ma intorc si il vad pe Niru pe jos.
-Esti bine?Ce s-a intamplat?spun fugind langa el vrand sa vad daca a patit ceva.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 8:21 am

-Uuuum? huh? nimic...a fost doar imaginatia,cred,nici eu nu stiu sigur ce am vazut acolo dar nu era ceva prea dragut. spuse el in timp ce incepea sa respire greu ca dupa o cursa de 900 de metri.
Incearca sa se ridice dar parca ar fi fost lipit de podea, nici cu ajutor nu credea ca poate face ceva.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 8:25 am

-Zi ce a fost,ma sperii.spun ingrijorata incercand sa-l ajuta sa se ridice.Si unde Dumnezeului o fi fata aia stand atata la baie?
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 8:30 am

Reusind intr-un final sa se ridice dar neputand sa stea pe propiile picioare asa ca se asaza pe podea mai mult trantindu-se.
-Pai..ori a capturat-o toaleta si o sa ne ceara ca recompensa 300 de suluri de hartie igienica ooooori a adormit iar pe WC. spuse el chicotind incercand sa evite subiectul cu fereastra si vrand sa intinda vede sange iesing de sub pragul usii de la baie.
Incearca sa fuga spre usa si ajunge cu greu dar usa era blocata.
-AJUTA-MA! stirga el la Yume.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 8:33 am

-Da-te la o parte.spun dand cu piciorul in usa aceasta spargandu-se intr-o gaura prin care sa intram.Artele martiale ajuta la ceva totusi.spun intrand repede inauntru.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 8:41 am

-Ok...aminteste-mi sa nu te enervez vreodata. spuse Niru in timp ce intra pe gaura din usa si uitandu-se in baie.
Nevazand pe nimeni incepe sa caute disperat in cada, in WC si chiar si in chiuveta,cand ridica capul da nas in nas cu oglinda pe care scria "UNUL SA DUS,MAI SUNT DOI!".
-Nu se poate una ca asta! zice el dandu-se speriat din fata oglinzi apoi repezindu-se spre ea spargand-o. DA-MI SORA INAPOI, FANTOMA MANIACA! striga el spre tavan fara sai pese ca pumnul ii sangera ingrozitor.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 8:44 am

Ii apar doua luminite in ochi.
-Nu!NU!UNDE E HANAMI!?spun iesind pe usa si fugind sus pe scari ,singurul loc unde ar fi putut fi.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 8:52 am

-STAI,AIURITO,NU TE DUCE SINGURA! striga baiatul catre Yume care alerga pe scari apoi ducanuse dupa ea ca sa nu pateasca ceva dar nu vedea din cauza intunericului.
-Nu o sa inteleg nicioadat fetele,de ce reactioneaza asa? pun pe toata lumea in pericol si nu iese nimic bine.JEEZ! spuse el in timp ce mergea incep pe holul negru cu scandurile scartaindui sub picioare, lacrimile ii invadasera ochii fara ca el sa-si dea seama.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 8:58 am

Fugea ca o nebuna pe holul care parea a nu se sfarsi.Unde?Nici eu nu stiam.Imi dadusem seama ca acel hol chiar nu se mai sfarsea.Ma uit in spate si imi dau seama ca il lasasem pe Niru cu mult in spate.Fug inapoi chiar daca nu credeam ca il voi gasi pe saten prea devreme.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 9:04 am

El mergea pe hol in intuneric sprijinduse cu mainile de perete si incercand sa merga in fata, dintr-o data simte o chestie vascoasa si isi duce mana la gura dupa care isi linge un deget ca sa simta ce era pentru ca de vazut nu era nici o santa in intunericul sumbru.
-S-s-s-s-sange? mormaie el speriat de ce tocmai inghitise apoi auzise pasi pe hol si crezand ca e vreo stafie sau ceva se ascunde dupa perete asteptand sa atace cand deodata ii cade in cap o galeata plina cu sange.
-O Doamne! astai chiar scarbos,nororc ca nus bale de extraterestru sau ceva de genu.spuse pentru sine dar destul de tare cat sa se auda pe holul lung.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 9:09 am

Fugeam in continuare spreand ca voi da peste Niru sau daca chiar se putea peste Hana cand alunec si cad jos.
-Auuu!spun incercand sa ma ridic frecandu-ma la fundul care ma durea.Pe ce am alunecat?spun nebagand altceva in seama.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 9:11 am

-Ala era ori galeata ori piciorul meu. zice Niru cu unzambet prietenesc pe fata si intanzad mana spre Yume.
-Hai sa te ridic ca poate racesti la poponeata. spuse el chicotind apoi uidansuse spre tavan observand cu stupoare ca corpul unui copil de vreo 4 ani era atarnat de o funie.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 9:17 am

-Ehehehe mersi.spun uitandu-ma si eu la tavan ramanand stupefiata de ceea ce tocmai vedeam si incepusera sa-mi curga siroaie de lacrimi pe fata.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 9:22 am

-Misca! misca! misca! *beep beep beeep* dam sa plecam asa ca nu ne stati in cale. Mulumim! incerca el sa glumeasc ain timp ce o impingea pe Yume de la spate spre scari apoi luand-o in brate si coborand scarile dintr-o saritura ajung inapoi la lumina din camera de jos.
Se uita la el intr-o oglinda.
-EWWW! Asta-mi trebuia,era bluza mea preferata! se vaita el in oglinda prividusi fata si hainele care erau pline de sange mainile fiidui doar patate.
-Nu te ingrijora prea tare pentru Hanami,e puternica si curajoasa si se va descurca, noi trebuie sa avem acum grija unul de celelalt da? ii zpunea in timp cei zambea fortat ca sa o mai calmeze pe fata cu toate ca siroaiele de lacrimi nu se mai terminau.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 9:26 am

-Mda,multumesc ca incerci sa ma inveselesti,ehehehe.spune razand fals la fel fiind si in cazul ei cu lacrimile care nu se opreau prea curand.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 9:33 am

-Pai cred ca ar fi cazul sa ne odihnim putin...paturile sunt la etaj dar nam de gand sa mai pun piciorul nici pe prima treapta,asa ca putem sa dormim pe...peeeeeee...aia e o canapea?zice el in timp ce se duce spre un obiect mare,acoperit cu un cearceaf care parea o canapea.
Da cearcaful jos de pe obiect care sa dovedit a fi o canapea din fericire si inca un extensibila,o trage pana la maxim si se arnca pe ea.
-Noapte buna! mai vedem noi cum scapam de aici de dimineata da? uite un loc pentru tine si Hana cred ca poate sa negocieze cu vreo fantoma sa doarma in vreun pat. zice el stand cu fata la Yume inca incercand sa glumeasca si stergaduse cu maneca la ochii,se intoarse pe partea cealal si fara sa vada Yume,lacimile ii apar iar pe fata rosie de la atata plans.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 9:40 am

-Ok.spun cascand mergand agale sa inchid lumina si sa sting focul cu ibricul deasupra si apoi ma indrept de parca as fi beata spre canapea cazand imediat intr-un somn nu foarte adanc lacrmile inca neputand sa se opreasca.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 7:55 pm

Niru se scoala cu chiu cu vai din pat si se uita prin camera care era infundata intr-o lumina albastruie de dimineata.
-Yume? esti treaza? sune el in timp ce o zuduie pe fata din fata lui si incercand sa se ridice din pat si se aseaja cu spatarul canapelei care ramasese asa dar se impiedic ca ceva si cade pe spate cu un *BUF* puternic.
-OW!OW!OW! zice el inca intins pe jos cu picioarele in sus pe spatele canapelei.
Sus In jos
Yume

Yume


Mesaje : 779
Data de înscriere : 19/08/2010
Localizare : Printre nori cremosi din pamantul cristalin al apei zemoase.

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 8:00 pm

-NYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA~!zic intinzandu-ma.Ce este cu zgomotul asta?zic buimaca fara sa-mi dau seama ce se intampla.
Sus In jos
Hanami

Hanami


Mesaje : 227
Data de înscriere : 19/08/2010
Varsta : 31
Localizare : unde vreu eu

Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 EmptySam Aug 21, 2010 8:03 pm

-Ma ajuti putin? o intreaba el dand din picioare restul corpului fiind pe jos si incercand sa intinda o mana.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pierduti in padure - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pierduti in padure   Pierduti in padure - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Pierduti in padure
Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Summer~Holiday :: In afara orasului :: Cabana abandonata-
Mergi direct la: